САЩ ще изпратят около 225 млн. долара военна помощ на Украйна, съобщиха американски официални лица, предаде АФП.
Новият пакет включва боеприпаси, които силите на Украйна могат да използват за нанасяне на удари на територията на Русия.
Длъжностните лица заявиха, че помощта включва боеприпаси за високомобилната артилерийска ракетна система "Хаймарс", минохвъргачки и редица артилерийски снаряди.
Президентът Джо Байдън използва речта си на американското гробище в Нормандия по случай 80-годишнината от "Денят Д" през Втората световна война, за да обещае, че САЩ „няма да се оттеглят“ от защитата на Украйна и да позволят на Русия да заплашва по-голяма част от Европа. По думите му това би означавало, че САЩ са забравили „какво се случи тук, на тези свещени плажове“.
Очаква се днес Байдън да се срещне с украинския президент Володимир Зеленски в Париж. | БГНЕС
![САЩ изпращат военна помощ на Украйна в размер на 225 млн. долара](/static/downloads/uploads/Images_3/B/belia_dom.jpg)
Още от Свят
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан
Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран
Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?
Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп
Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци
Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца