29 Декември, 2025

САЩ наложиха санкции на руски физически и юридически лица заради намеса в изборите за Конгрес

САЩ наложиха санкции на руски физически и юридически лица заради намеса в изборите за Конгрес

САЩ наложиха санкции на няколко руски физически и юридически лица, сред които и бизнесменът Евгений Пригожин, който е близък до Кремъл. Санкциите се въвеждат заради опит за повлияване на междинните избори за Конгрес в САЩ през ноември 2018 г. - т.нар. избори по средата на мандата, на които се подновяваше съставът на Камарата на представителите и част от Сената.

Мерките са първите в рамките на президентски указ от септември миналата година, който предвижда санкции при опит за намеса в изборния процес.

Пригожин вече беше обвинен в рамките на разследването на американския специален прокурор Робърт Мълър за руската намеса в американските президентски избори през 2016 г. с цел подпомагане на Доналд Тръмп да победи. Тогава разследващите казаха, че руската Агенция за интернет изследвания, финансирана от Пригожин, е била замесена в опита за намеса в изборите.

Министерството на финансите налага санкции и на шестима служители на Агенцията за интернет изследвания, както и на регистрираните на Сейшелските острови компании Аутолекс транспорт, Бератекс груп и Линбург индъстрийз, за които се смята, че са свързани с Пригожин.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп и Зеленски не се разбаха за Донбас, 20-точковият мирен план е съгласуван на 90%

Тръмп и Зеленски не се разбаха за Донбас, 20-точковият мирен план е съгласуван на 90%

„Съгласихме се, че гаранциите за сигурност са ключов етап за постигането на траен мир, и нашите екипи ще продължат да работят по всички аспекти“, заяви Зеленски

Преговорите между Тръмп и Зеленски приключиха, очаква се изявление

Преговорите между Тръмп и Зеленски приключиха, очаква се изявление

След 2,5 часа срещата приключи и в момента започва видеоконференция на двамата президенти с европейски лидери

Вучич клекна пред протеста: Ще има предсрочни избори

Вучич клекна пред протеста: Ще има предсрочни избори

"Те просто няма да са толкова щастливи, когато преброят гласовете. Ще ги победим навсякъде в Сърбия“, каза той пред сградата на Народното събрание в центъра на Белград.