17 Май, 2026

САЩ признаха, че атаката с дрон в Кабул е грешка

САЩ признаха, че атаката с дрон в Кабул е грешка


САЩ признаха, че атаката с дрон в афганистанската столица Кабул дни преди изтеглянето на американския контингент в края на август, е отнела живота на 10 цивилни граждани, седем от които деца.

Заключенията от разследването показват, че жертвите не са имали връзка с никоя терористична организация. Няма данни автомобилът, който беше мишена на атаката, да е представлявал заплаха.

Вашингтон поднесе съболезнования и призна, че нападението е било грешка. То се случи дни след мащабен терористичен акт на летището в Кабул, при който загинаха стотици хора.
Сподели:

Коментари (0)

В Испания акостира нов круизен кораб под карантина

В Испания акостира нов круизен кораб под карантина

Преди дни френските здравни власти не позволиха на пътниците и екипажа да слязат от кораба в Бордо след като пътник почина вследствие на стомашния вирус

В Русия започнаха проблеми с ракетите „Искандер“ - вече не са точни

В Русия започнаха проблеми с ракетите „Искандер“ - вече не са точни

Вече може внимателно да говорим, че има значителен спад в точността на балистичните ракети „Искандер“, заяви украинският президентски комисар по санкционната политика Владислав Власюк

Кола се вряза в група минувачи в италианския град Модена

Кола се вряза в група минувачи в италианския град Модена

Автомобилът се е блъснал във витрина на магазин, след като е ударил хора, а водачът е намушкал с нож минувач, който се е опитал да го спре