13 Май, 2026

САЩ ще увеличат военната помощ за Израел и Украйна

САЩ ще увеличат военната помощ за Израел и Украйна

Тя ще включва необходимото военно оборудване

В неделя Джейк Съливан, съветник по националната сигурност в Белия дом заяви, че предстоящият пакет от оръжия за Израел и Украйна ще надхвърли значително границата от 2 млрд. щатски долара.

В интервю за предаването "Face the Nation" по CBS Съливан заяви, че тази седмица президентът на САЩ Джо Байдън ще проведе интензивни разговори с Конгреса на САЩ относно необходимостта пакетът да бъде одобрен.

Борбата на републиканците да изберат председател на Камарата на представителите, след като преди близо две седмици хардлайнерите на партията отстраниха Кевин Маккарти, забави приемането на законодателството.

Байдън обмисля искане за бюджет, в което да се обединят помощите за Израел, Украйна и евентуално Тайван, за да се увеличат шансовете за одобрението му на фона на призивите на някои републиканци да се намалят парите за Киев.

Запитан дали искането ще бъде за 2 млрд. долара, Съливан отговори: "Е, числото ще бъде значително по-високо от това, но то, както казах, със сигурност ще включва необходимото военно оборудване за защита на свободата, суверенитета и териториалната цялост в Украйна и за подпомагане на Израел в борбата му с терористичната заплаха".

Сподели:

Коментари (0)

Нападнаха и пребиха войници на НАТО в Нидерландия

Нападнаха и пребиха войници на НАТО в Нидерландия

Случаят се разглежда като инцидент със значение за сигурността

Тръмп изпадна в нощен онлайн транс: обиди, конспирации и призиви за арести преди срещата със Си

Тръмп изпадна в нощен онлайн транс: обиди, конспирации и призиви за арести преди срещата със Си

Американският президент превърна социалните мрежи в арена на конспирации и политически атаки, докато САЩ са изправени пред икономическо напрежение и нова геополитическа криза

Тайван може да е подхлъзваща тема на срещата на Тръмп със Си Дзинпин

Тайван може да е подхлъзваща тема на срещата на Тръмп със Си Дзинпин

Мнозина в Тайван със затаен дъх очакват какво може да се случи с този деликатен баланс, когато президентът Доналд Тръмп със своя импулсивен и прагматичен стил се срещне утре с китайския лидер Си Дзинпин в Пекин