29 Юли, 2026

САЩ заподозряха около 100 афганистански бежанци във връзки с терористични групи

САЩ заподозряха около 100 афганистански бежанци във връзки с терористични групи

Съединените щати заподозряха около 100 афганистански бежанци, влезли в страната, във връзки с терористични групи и възнамеряват да изпратят поне двама в Косово за допълнителни проверки, съобщава телевизия Ен би си.

Според нея над 30 000 афганистанци са напуснали страната си след идването на талибаните на власт там. „От над 30 000 евакуирани от Афганистан в САЩ, за около 10 000 са поискани допълнителни проверки... от тях около 100 са заподозрени за възможни връзки с талибаните или терористични групи. Това предизвика достатъчно подозрения за нов преглед на техния статус “, се казва в съобщението.

Американските власти планират да изпратят и двамата афганистанци до транзитен пункт в Косово, където ще изчакат решение за съдбата си.

Американски представители казват, че подготвят места за 50 000 афганистански бежанци в осем военни бази в различни части на САЩ. /БГНЕС, РИА Новости
Сподели:
NYT: Иран обмисляше ответен удар по украинско пристанище

NYT: Иран обмисляше ответен удар по украинско пристанище

Украйна, която обвини Иран и Русия във взаимна подкрепа на военните операции, удари ирански търговски товарен кораб в Каспийско море в събота, убит беше цивилен моряк

Кремъл заплаши Румъния с „правилен отговор“ след експулсирането на дипломат

Кремъл заплаши Румъния с „правилен отговор“ след експулсирането на дипломат

Според говорителят на руското външно министерство Мария Захарова румънските власти "фабрикуват инциденти", за да прикриват катастрофални резултати от своята безотговорна позиция за Киев

Русия обяви ръководителя на Телеграм за международно издирване

Русия обяви ръководителя на Телеграм за международно издирване

Според разпространения доклад администрацията на Телеграм е допуснала сериозни нарушения на местното законодателство, като не е изтрила множество канали, чатове и ботове. Твърди се, че такива цифрови ресурси се използват активно от украинските разузнавателни служби, както и от терористични и екстремистки организации.

Коментари (0)