3 Май, 2026

Серия земетресения в Индонения

Серия земетресения в Индонения

В Индонезия седем души бяха убити и над 600 ранени при поредица от земетресения, предадоха световните информационни агенции.

Най-малко седем души са жертвите на поредица от земетресения в Индонезия през изминалия ден, а ранените са около 600 души, съобщи БГНЕС.

Агенция Ройтерс, позовавайки се на Индонезийската метеорологична агенция съобщи, че земетресението с магнитуд 6,2 в Сулавеси може да бъде последвано от мощни вторични трусове. Ако новите трусове са по-силни от вече регистрираните, има заплаха от цунами. Индонезийски метеоролози заявиха, че вече са регистрирали повече от 25 вторични труса.

По-рано АФП съобщи, че повече от дузина пациенти и персонал са в капан под развалините на болница, която се е срутила след земетресението.

"Болницата се срути", каза служител на спасителната служба в град Мамуджу предагенцията. „Има пациенти и медицински персонал и служители на болницата, които са затрупани под развалините и сега се опитваме да ги достигнем, за да ги спасим“, добави той, без да посочва конкретна цифра.

Сподели:

Коментари (0)

Обсъждат нестандартни сценарии за членството на Украйна в ЕС

Обсъждат нестандартни сценарии за членството на Украйна в ЕС

Франция и Германия са предложили алтернативен вариант – формат на „асоциирано членство“

Илияна Йотова ще посети Ереван за срещата на върха на Европейската политическа общност

Илияна Йотова ще посети Ереван за срещата на върха на Европейската политическа общност

За първи път ще се включи като гост страна извън Европа – Канада, представена от министър-председателя Марк Карни.

Тръмп: Ще разгледам най-новото предложение на Иран, но не очаквам да е приемливо

Тръмп: Ще разгледам най-новото предложение на Иран, но не очаквам да е приемливо

В публикация в Truth Social той заяви, че Техеран „още не е платил достатъчно висока цена“ за действията си през последните десетилетия