6 Декември, 2025

Северна Корея изстреля две ракети към Японско море

Северна Корея изстреля две ракети към Японско море

Става дума за балистични ракети с малък обсег

Северна Корея изстреля две балистични ракети с малък обсег в Японско море, съобщиха южнокорейските военни - това е четвъртата подобна провокация на Пхенян за по-малко от седмица, предаде Yonhap.

Обединеният комитет на началник-щабовете (ОКЩ) заяви, че е засекъл изстрелването от района на Сунан в Пхенян между 6:45 ч. и 7:03 ч. Той не предостави други подробности.

"Докато засилваме наблюдението и бдителността си, нашите военни поддържат позиция на пълна готовност в тясно сътрудничество със Съединените щати", заяви СКС в текстово съобщение, изпратено до репортери.

Последните изстрелвания последваха предишни провокации в неделя, сряда и четвъртък. В петък Южна Корея, Съединените щати и Япония организираха учение за борба с подводници в международни води на Японско море.

Трите държави засилват двустранната и тристранната координация в областта на сигурността на фона на опасенията, че Северът може да увеличи напрежението чрез провеждане на ядрен опит или други провокативни действия. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Награда за мир: Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп

Тръмп и Инфантино използваха възможността за самореклама и маркетинг. В статута на ФИФА пише, че организацията трябва да е аполитична. Но ръководството ѝ тълкува това правило доста свободно, когато става въпрос за пари.

 Конгресът на ВМРО-ДПМНЕ преизбра Мицкоски за председател - нямаше други кандидати

Конгресът на ВМРО-ДПМНЕ преизбра Мицкоски за председател - нямаше други кандидати

Партийният лидер заяви, че „националната идентичност не е предмет на преговори, уважението към чуждите идентичности е ценност, но не за сметка на собствената“.