Северна Македония е лидер в региона по брой граждани, които са били ваксинирани с поне една доза от ваксината през последните месец и половина, според Министерството на здравеопазването.
Според последните данни в периода от 5 юли до 24 август броят на поне една приложена доза на 100 жители в страната се е увеличил с повече от 14 процента, което е най-високият напредък в сравнение със страните в региона и ясно показва нарастващия интерес към имунизацията сред населението, съобщава "Локално".
В същия период, непосредствено след Северна Македония са Косово с 10,64%, Албания и Гърция с 8,61% и Черна гора с 8,04% увеличен процент на ваксинираните граждани с поне една доза от ваксината. Увеличението в Босна е 7,95%, докато в Словения 6,9%.
Най-малкият напредък в региона, отбелязан от 5 до 24 август, е в Сърбия, т.е. 2,49%, и България със само 1,66% повишен процент на ваксинация, съобщава БГНЕС
Още от Свят
Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките
Иранските представители са напуснали сградата на преговорите след среща с катарската делегация
Мадяр: Диктатурите рухват внезапно, падането на Крим е краят на Путин
„Крим ще събори Москва – това е психологическата точка на пречупване"
Пожар на гръцкия остров Сирос, властите инструктираха жителите на застрашен район да се евакуират
Хората са насочени към столицата на острова Ермуполи