Свят
Шефът на "Роскосмос": Ракетата "Сармат" няма да иска разрешение да прелети над страхливите българи
Според него, ние сме "страхливци", румънците "отмъстителни", "предали сме общата история"
Шефът на „Роскосмос” Дмитрий Рогозин отправи заплаха към страната ни с публикация в Twitter, след като самолетът на външния министър на Русия Сергей Лавров не получи разрешение да прелети над България и още няколко страни.
В социалната мрежа Рогозин написа:
„Ето какво е доброто на „Сармат”: няма да поиска разрешение да прелети над страхливите българи, отмъстителните румънци и черногорците, които са предали общата ни история. Както и от шведите”.

Още от Свят
Експлозии прозвучаха край хотела на Макрон в Сирия
Посещението на френския президент е знак за променящата се геополитическа ситуация в Сирия под ръководството на бившия командир на свързана с „Ал Кайда“ групировка Ахмед ал Шараа след падането на Башар Асад
Reuters: САЩ пренасят част от производството си на ракети в Европа
Същевременно Raytheon и Lockheed Martin ще получат допълнителен производствен капацитет
Най-висока степен на тревога в Испания: В плен на жеги и пожари
Близо 33 000 души в района на Карме, северозападно от Барселона, са получили предупреждение да не напускат домовете си заради опасно задимяване