Германският канцлер Олаф Шолц обяви, че е планирана среща в Москва с руския президент Владимир Путин в близко бъдеще. „Скоро ще говоря в Москва за темите, които трябва да бъдат обсъдени“, каза Шолц в сряда вечерта в интервю за телевизионния канал ZDF. „Тази (среща) е планирана и ще се проведе в близко бъдеще“, добави канцлерът. Той обаче не уточни конкретната дата на посещението в Москва.
Шолц подчерта, че активно си сътрудничи със съюзници и партньори в Европейския съюз по въпроса за Украйна. "Не ни интересува нищо друго. И, разбира се, говорих и с руския президент и ние внимателно подготвяме всичко, което е необходимо сега", каза ръководителят на германското правителство, припомняйки, че скоро ще САЩ. /ТАСС
Фактор
Шолц подчерта, че активно си сътрудничи със съюзници и партньори в Европейския съюз по въпроса за Украйна. "Не ни интересува нищо друго. И, разбира се, говорих и с руския президент и ние внимателно подготвяме всичко, което е необходимо сега", каза ръководителят на германското правителство, припомняйки, че скоро ще САЩ. /ТАСС
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление