Бившият офицер от руското външно разузнаване (ГРУ) и дъщеря му Юлия, които бяха отровени от руските спецслужби с нервно-паралитичното вещество "Новичок" в британския град Солсбъри, са преместени в Нова Зеландия, където живеят под нова самоличност, съобщава The Sunday Times като се позовава на високопоставен източник от правителството.
По данни на изданието, двамата ще прекарат остатъка от живота си с нови имена, въздържайки се от контакти с медиите, познати и роднини.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Сърбите се доверяват много повече на Русия и Китай, отколкото на ЕС
Русия получава доверието на 58,4% от анкетираните сръбски граждани, Китай - 54,5%, ЕС - 39,8%
Катастрофално земетресение във Венецуела - предполага се, че жертвите са десетки хиляди
Два последователни труса с изключителен интензитет - първият бе с магнитуд 7,2 по скалата на Рихтер, вторият - 7,5
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин