27 Март, 2026

След парада в Москва - спекулации за здравето на Лукашенко

След парада в Москва - спекулации за здравето на Лукашенко

Александър Лукашенко, стопкадър: Россия 1



Появиха се съмнения за влошаване на здравето на президента на Беларус Александър Лукашенко след вчерашния военен парад в Москва.

Беларуският лидер е трябвало да бъде транспортиран на късо разстояние по време на вчерашните тържества и е пропуснал обяда с домакина Владимир Путин.

Лукашенко изглежда изморен и леко нестабилен по време на парада, а на дясната му ръка се вижда превръзка. Всичко това предизвика спекулации за здравословното му състояние.

Видеокадри показват как 68-годишният президент си говори с Путин, а после се качва в автомобил до Гроба на незнайния воин, а всички останали лидери - на Армения и на 5 централноазиатски държави, както и Путин, вървят пеша.

Няма официална позиция на властите в Беларус за здравето на Лукашенко, но той се е появявал само на две събития през последните 2 седмици, а гласът му е звучал дрезгаво.
Сподели:

Коментари (0)

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Иран твърди, че негови дипломати са убити при израелска атака в Ливан

Според Техеран е атакувана дипломатическа резиденция, информацията не е потвърдена чрез независими източници

Г-7: Няма оправдание за умишленото атакуване на цивилни  в Близкия изток

Г-7: Няма оправдание за умишленото атакуване на цивилни в Близкия изток

Външните министри на водещите индустриализирани демокрации се събраха в абатството „Во-де-Серне“ край Париж

Рубио обвини Зеленски в лъжа за американските искания - Украйна да отстъпи Донбас срещу гаранции за сигурност

Рубио обвини Зеленски в лъжа за американските искания - Украйна да отстъпи Донбас срещу гаранции за сигурност

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио обвини Володимир Зеленски в лъжа относно позицията на Вашингтон за Донбас и гаранциите за сигурност, като същевременно заяви, че е възможно оръжия за Украйна да бъдат пренасочени към Близкия изток.