7 Декември, 2025

Словения обяви край на пандемията от Covid-19

Словения обяви край на пандемията от Covid-19

Словения обяви край на епидемията от коронавируса в страната и облекчи граничния контрол с ЕС.

Междувременно балтийските републики създадоха първата зона за свободно пътуване в Европа в опит да дадат тласък на икономиките си, пострадали от пандемията от Covid-19.

Словения стана първата европейска държава, сложила официално край на епидемиологичното положение. Отсега нататък хората, пристигащи в страната от други държави в Европейския съюз, няма да бъдат под карантина.

Причината за това решение на правителството е, че през последните две седмици в страната не са установени повече от 7 нови случая за ден.

В двумилионната Словения досега са потвърдени под 1500 заразени с Covid-19, а починалите са 103-ма.

Въпреки обявения край на епидемията обаче гражданите ще трябва да продължат да носят маски на закрити обществени места и да спазват дистанция.
Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.