Жертвите на Covid-19 в Испания са най-малко от 19 дни
Броят на смъртните случаи от коронавируса в Испания намалява за трети пореден ден, като днес бяха обявени 510 починали за последните 24 часа – най- малкият броя от 23 март, предаде Ройтерс.
Жертвите на Covid-19 в страната се увеличиха до16 353, съобщи здравното министерство, а броят на потвърдените случаи стана 161 852 от 157 022 ден по-рано, т.е. увеличение с около 4800 за ден.
Данните са окуражаващ знак за Испания, която е трета в света по починали от вируса след Италия (18 849 души) и САЩ (18 777).
В началото на април жертвите за денонощие достигнаха до 950 за денонощие, което претовари здравната система и принуди регионалните власти да създадат временни морги, дори в ледена пързалка.
Но с намаляване на новите инфектирани и смъртните случаи правителството започна постепенно разхлабване на ограничителните мерки, които държаха повечето хора по домовете им от средата на март.
От понеделник на работниците в сектори като строителство и производство, ще бъде позволено да се върната на работа, въпреки че правителството удължи ограниченията за пресичане на сухопътната граница с Франция и Португалия.
Също от понеделник на метростанциите и жп гарите ще бъдат раздавани маски, тъй като някои компании решиха да възобновят дейността си след двуседмичен период на „хибернация“, посочи здравното министерство в петък.
Фактор
Жертвите на Covid-19 в страната се увеличиха до16 353, съобщи здравното министерство, а броят на потвърдените случаи стана 161 852 от 157 022 ден по-рано, т.е. увеличение с около 4800 за ден.
Данните са окуражаващ знак за Испания, която е трета в света по починали от вируса след Италия (18 849 души) и САЩ (18 777).
В началото на април жертвите за денонощие достигнаха до 950 за денонощие, което претовари здравната система и принуди регионалните власти да създадат временни морги, дори в ледена пързалка.
Но с намаляване на новите инфектирани и смъртните случаи правителството започна постепенно разхлабване на ограничителните мерки, които държаха повечето хора по домовете им от средата на март.
От понеделник на работниците в сектори като строителство и производство, ще бъде позволено да се върната на работа, въпреки че правителството удължи ограниченията за пресичане на сухопътната граница с Франция и Португалия.
Също от понеделник на метростанциите и жп гарите ще бъдат раздавани маски, тъй като някои компании решиха да възобновят дейността си след двуседмичен период на „хибернация“, посочи здравното министерство в петък.
Още от Свят
Унгария предприе нов курс в европейската си политика, с цел размразяване на парите от ЕС
Будапеща подготвя законодателен пакет от мерки за борба с корупцията, който да отпуши европейските средства за Унгария, замразени по времето на Орбан
Техеран чертае нов ред в Залива: Ормузкият проток остава под ирански контрол
Ормузкият проток никога няма да се върне към състоянието си отпреди войната и ще бъде управляван от Ислямската република Иран в съответствие с международното право, категоричен е председателят на иранския парламент
Как подкрепата за Тръмп се превърна в „отровен подарък“ за европейските националистически лидери
В продължение на години националистически лидери из целия континент възприемаха одобрението на американския президент като доказателство, че техните идеи придобиват международно влияние, но историята се оказа различна