7 Август, 2026

Смъртните случаи от коронавирус в Испания намаляват за трети пореден ден

Смъртните случаи от коронавирус в Испания намаляват за трети пореден ден

Жертвите на Covid-19 в Испания са най-малко от 19 дни

Броят на смъртните случаи от коронавируса в Испания намалява за трети пореден ден, като днес бяха обявени 510 починали за последните 24 часа – най- малкият броя от 23 март, предаде Ройтерс.

Жертвите на Covid-19 в страната се увеличиха до16 353, съобщи здравното министерство, а броят на потвърдените случаи стана 161 852 от 157 022 ден по-рано, т.е. увеличение с около 4800 за ден.

Данните са окуражаващ знак за Испания, която е трета в света по починали от вируса след Италия (18 849 души) и САЩ (18 777).

В началото на април жертвите за денонощие достигнаха до 950 за денонощие, което претовари здравната система и принуди регионалните власти да създадат временни морги, дори в ледена пързалка.

Но с намаляване на новите инфектирани и смъртните случаи правителството започна постепенно разхлабване на ограничителните мерки, които държаха повечето хора по домовете им от средата на март.

От понеделник на работниците в сектори като строителство и производство, ще бъде позволено да се върната на работа, въпреки че правителството удължи ограниченията за пресичане на сухопътната граница с Франция и Португалия.

Също от понеделник на метростанциите и жп гарите ще бъдат раздавани маски, тъй като някои компании решиха да възобновят дейността си след двуседмичен период на „хибернация“, посочи здравното министерство в петък.
Сподели:
Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Част от традиционните партийни спонсори продължават да подкрепят Рубио, докато Ванс разчита основно на по-младото крило на движението MAGA

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Той отбеляза, че „няколко поредни дни към Киев летят балистични ракети, срещу които в момента няма защита“ и „те убиват все повече хора"

Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута

Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута

Заключението е, че призивът за ново нахлуване е реален и документиран във Facebook, WhatsApp и Instagram

Коментари (0)