24 Юни, 2026

SpaceX ще върне на Земята двамата астронавти, блокирани на МКС

SpaceX ще върне на Земята двамата астронавти, блокирани на МКС
Бари Уилмор и Сунита Уилямс, снимка: НАСА

Това обаче ще стане чак през февруари

Двама американски астронавти, които пристигнаха на Международната космическа станция на борда на Starliner на Boeing, ще се върнат у дома с конкурентната компания SpaceX, съобщиха от НАСА.

„НАСА реши, че Бъч и Суни ще се върнат с екипаж-9 през февруари следващата година, а Starliner ще се прибере без екипаж“, обясни ръководителят на НАСА Бил Нелсън, цитиран от американските медии.

Завръщането на Бари „Буч“ Уилмор и Сунита „Суни“ Уилямс се забави заради неизправности в двигателите на космическия кораб на Boeing.

Сподели:
Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан

Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан

Става дума за закупуване на около 50 000 тона бензин АИ-92

Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО

Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО

Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база

Мерц към Русия: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

Мерц към Русия: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"

Коментари (0)