Това обаче ще стане чак през февруари
Двама американски астронавти, които пристигнаха на Международната космическа станция на борда на Starliner на Boeing, ще се върнат у дома с конкурентната компания SpaceX, съобщиха от НАСА.
„НАСА реши, че Бъч и Суни ще се върнат с екипаж-9 през февруари следващата година, а Starliner ще се прибере без екипаж“, обясни ръководителят на НАСА Бил Нелсън, цитиран от американските медии.
Завръщането на Бари „Буч“ Уилмор и Сунита „Суни“ Уилямс се забави заради неизправности в двигателите на космическия кораб на Boeing.
Фактор
„НАСА реши, че Бъч и Суни ще се върнат с екипаж-9 през февруари следващата година, а Starliner ще се прибере без екипаж“, обясни ръководителят на НАСА Бил Нелсън, цитиран от американските медии.
Завръщането на Бари „Буч“ Уилмор и Сунита „Суни“ Уилямс се забави заради неизправности в двигателите на космическия кораб на Boeing.
Още от Свят
Reuters: "Държавата-бензиностанция" Русия вече е в дефицит, иска да купи бензин от Казахстан
Става дума за закупуване на около 50 000 тона бензин АИ-92
Мелони: Трябва да засилим европейския компонент в НАТО
Тя призова и за изграждане на стабилна европейска отбранителна индустриална база
Мерц към Русия: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва
„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"