14 Май, 2026

Спецназ застреля руски войник избягал от фронта в Украйна

Спецназ застреля руски войник избягал от фронта в Украйна

Дмитрий Перов

Бойци от спецназ са проследили и застреляли родения през 1991 година Дмитирй Перов, мобилизиран в руската армия и избягал от фронта в Украйна, съобщава The Insider.

"Открит и ликвидиран е Дмитрий Перов, издирван за самоволно напускане на военната част. Ситуацията е под контрола на силовите структури, няма заплаха за жителите, водят се следствени действия", съобщава и държавната ТАСС, като се позовава на официално съобщение.

Спецназът устроил засада на Перов, след като не успели да го задържат във Воронеж.

Както пише "Комерсант" 31-годишният Перов избягал от фронта на 13 януари и на 17 януари отишъл във Воронеж при майка си. След това се отправил към дома си в село Новоуглянка, където бил причакан и застрелян.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.