14 Август, 2026

Стрелба в училище в Калифорния

Стрелба в училище в Калифорния

Няколко души бяха ранени в стрелба в гимназия в Санта Кларита в района на Лос Анджелис в Калифорния, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

Противоречиви са данните за броя на ранените - според Франс прес те са 7, според Асошиейтед прес, която се позовава на представител на противопожарната служба на Лос Анджелис ранените са 3, а според Ройтерс ранените са 5.

Нападателят е обрисуван от очевидци като мъж от азиатски тип с черни дрехи.

Той продължава да се издирва, се казва в съобщение в Туитър на офиса на шерифа на Санта Кларита.

Заради случилото се учениците в засегната гимназия и в околни училища първо бяха задържани в сградите на учебните заведения.

После учениците от засегнатата гимназия бяха евакуирани от сградата.

Сподели:
Северна Корея предупреди, че ще отговори на военните учения на САЩ и Южна Корея

Северна Корея предупреди, че ще отговори на военните учения на САЩ и Южна Корея

Сеул и Вашингтон ще проведат годишното си общо военно учение „Щит на свободата Улчи“ от 17 до 27 август, упражнявайки противодействие на дронове, прекъсване на GPS сигнали и борба с кибератаки, адаптирайки се към “развиващите се“ възможности на Северна Корея

Голям пожар в Хърватия погълна къщи, автомобили и лодки, 7 са с опасност за живота

Голям пожар в Хърватия погълна къщи, автомобили и лодки, 7 са с опасност за живота

Изгорели са между 900 и 1000 хектара площ, а около 1000 души са били евакуирани. Размерът на материалните щети тепърва ще бъде оценяван, съобщи главният командир на пожарната Славко Туцакович

Полските МиГ-29 отиват в Украйна срещу дронове и технологии

Полските МиГ-29 отиват в Украйна срещу дронове и технологии

Изтребителите ще бъдат предадени на Украйна през следващите седмици, но Варшава продължава да бави решението за предоставяне на ракети за системите Patriot на Киев

Коментари (0)