18 Март, 2026

Суданската армия удължава примирието с допълнителни 72 часа

Суданската армия удължава примирието с допълнителни 72 часа

Мярката е хуманитарна

Суданските въоръжени сили се съгласиха да удължат хуманитарното прекратяване на огъня с допълнителни 72 часа, съобщи в четвъртък официалният представител на въоръжените сили.

„Командването на въоръжените сили се съгласи да удължи примирието с допълнителни 72 часа, които ще започнат да се броят от момента на прекратяване на текущия режим на прекратяване на огъня“, се казва в съобщение в официалната страница на армията във Facebook. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

Освен това Москва консултира Техеран относно тактиката за използване на безпилотни апарати, като се взема предвид опитът от използването на дронове във войната срещу Украйна.

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Френският външен министър Жан-Ноел Баро намекна, че Канада може да се присъедини към Европейския съюз. Темата се появява на фона на геополитическо напрежение и стремежа на ЕС да се утвърди като глобален играч между САЩ и Китай.