31 Март, 2026

СЗО: Изолацията печели време и намалява натиска върху здравните системи

СЗО: Изолацията печели време и намалява натиска върху здравните системи

Над 414 хиляди са заразени с Covid-19 в света и над 18 хиляди са починалите. Това съобщи Световната здравна организация, която призова страните,  наложили карантина да използват това време, за да откриват и атакуват коронавируса.

За денонощие заразените с коронавируса са се увеличили с над 40 хиляди души, а смъртните случаи - с над 2 хиляди и 200. Най-много са заболелите и починалите в Европа.

Генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейесус отново заяви, че държавите трябва да увеличат тестването на пациентите и броя на работещите в здравеопазването:

„Призоваването на хората да си стоят вкъщи и спирането на придвижването на населението е печелене на време и намаляване на натиска върху здравните системи. Сами по себе си обаче тези мерки няма да спрат епидемията. Призоваваме всички страни да използват това време, за да атакуват вируса“.

Междувременно, броят на новозаразените в Италия, която е със най-много заболели след Китай, бележи спад за четвърти пореден ден. Вчера новите случаи бяха близо 3 хиляди и 500. За сравнение - във вторник те бяха 3 хиляди и 600, а в понеделник - 3780.

Въпреки положителната тенденция, Ватикана съобщи, че церемониите, свързани с Великден, ще бъдат без богомолци, без ритуала за измиване на крака и без процесии.

Испания, която е на второ място в света след Италия по брой починали, удължава с две седмици - до 11 април, извънредното положение, в опит да овладее разпространението на Covid-19.
Сподели:

Коментари (0)

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

"Такива споразумения укрепват икономиката и позициите на България в региона и дават на Украйна стабилна подкрепа за развитие"

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Компанията собственик твърди, че експлозията се дължи на техническа неизправност

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Лондон ще разположи ракетната система за противовъздушна отбрана "Скай Сейбър" в Саудитска Арабия и че ще удължи мисията на изтребителите "Тайфун" в Катар