8 Август, 2026

СЗО не подкрепя ваксинационните паспорти

Световната здравна организация не подкрепя изискването за ваксинационни паспорти за достъп до различни страни и институции поради несигурност дали ваксинацията предотвратява предаването на вируса, както и от опасения за неравенство, заяви говорител на организацията, цитиран от "Ройтерс".

В Обединеното кралство Лейбъристката партия предупреди, че удостоверенията за Covid статут, с които хората трябва да докажат, че са били ваксинирани за влизане в магазини, кръчми и други заведения на закрито и масови събития, могат да бъдат „дискриминационни“. Лидерът на партията Киър Стармър заяви, че е готов да гласува срещу мерките, съобщава „Гардиън“.

В момента СЗО прави преглед на китайските ваксини Sinopharm и Sinovac за възможна спешна употреба около края на април, тъй като се изискват повече данни, добави говорителят на СЗО Маргарет Харис по време на брифинг.
Сподели:
Дрон е влязъл  в българското въздушно пространство тази сутрин и се е взривил, районът е отцепен (обновена)

Дрон е влязъл в българското въздушно пространство тази сутрин и се е взривил, районът е отцепен (обновена)

Тази сутрин дрон е нахлул в българското въздушно пространство, съобщи премиерът Румен Радев, който по-рано днес свика извънреден Съвет по сигурността към Министерския съвет. Летателният апарат се е взривил.

4 водещи страни от НАТО: Русия готви официално анексиране на грузинската територия Южна Осетия

4 водещи страни от НАТО: Русия готви официално анексиране на грузинската територия Южна Осетия

Русия вероятно се подготвя за окончателно, официално поглъщане на Южна Осетия — грузински регион, окупиран от сепаратистки сили с пряката подкрепа на руската армия. За това алармират Обединеното кралство, Франция, Германия и Италия в съвместно изявление, публикувано на официалния уебсайт на британското правителство.

ЕС призова Meta и TikTok да ограничат дезинформацията след мигрантската криза в Сеута

ЕС призова Meta и TikTok да ограничат дезинформацията след мигрантската криза в Сеута

Според еврокомисаря по миграцията Магнус Брунер е твърде рано да се каже кой стои зад дирижирането на ситуацията  – дали това са трафиканти или чужда държава като Русия

Коментари (0)