5 Февруари, 2026

СЗО обмисля въвеждане на електронни сертификати за ваксинация

СЗО обмисля въвеждане на електронни сертификати за ваксинация


Световната здравна организация (СЗО) не препоръчва на държавите-членки да издават „имунизационни паспорти“ на граждани, които са се възстановили от COVID-19, но счита за възможно въвеждането на електронни сертификати, удостоверяващи извършена ваксинация, за пътуване в чужбина. Сидхарта Санкар Дата, експерт от регионалното бюро на СЗО за Европа, каза това на брифинг, цитиран от БГНЕС.

"Ние проучваме задълбочено възможността да използваме технологиите за реакция на пандемията COVID-19. Това важи и за сътрудничеството със страните-членки на СЗО по отношение на внедряването на електронни сертификати за ваксинация", каза Дата.

Според Световната здравна организация, по света сега има около 170 проекта за разработване на ваксина срещу коронавируса.
Сподели:

Коментари (0)

Въпросът за сръбския език клати властта в Черна гора

Въпросът за сръбския език клати властта в Черна гора

ДНП настоява за конституционни промени, които да определят сръбския език като официален, както и за приемане на закон за гражданството, позволяващ двойно гражданство без право на глас за хората, които живеят в Сърбия, но са с произход от Черна гора.

Ванс: Тръмп ясно заяви на Путин, че няма право да атакува Украйна

Ванс: Тръмп ясно заяви на Путин, че няма право да атакува Украйна

"Ключовата разлика в подхода на Тръмп е готовността да разговаря с всеки, което е инструмент за прекратяване на конфликти“, отбеляза вицепрезидентът на САЩ

Мелания Тръмп: Преговаряме с екипа на Путин за връщането на още украински деца

Мелания Тръмп: Преговаряме с екипа на Путин за връщането на още украински деца

Още 7 деца са върнати през декември. Украйна обвинява Русия, че е отвлякла най-малко 19 000 украински деца и ги е откарала на своя територия или в окупираните от нея територии без съгласието на техните семейства или настойници