Общият брой на заразените вече е 15 941 806
Световната здравна организация съобщи днес за рекордно увеличение с 284 194 на броя на заразените с коронавирус по света за последните 24 часа, предадоха БТА и Ройтерс.
Най-голям е ръстът на случаите в САЩ, Бразилия, Индия и Република Южна Африка. За изминалото денонощие броят на починалите от Ковид-19 е нараснал с 9753, което е най-големият брой за денонощие от 30 април, когато смъртните случаи са били 9797.
Предишното рекордно увеличение в броя на заразените за денонощие е от 18 юли, когато новите случаи бяха 259 848, припомня Ройтерс.
Общият брой на заразените вече е 15 941 806.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.