Според най-новата информация, общият брой на заразените хора в света е 387 382, докато 102 404 души са били възстановени
Световната здравна организация (СЗО) предупреди във вторник, че Съединените щати имат потенциала да се превърнат в новият епицентър на огнището на коронавирус.
Говорител на СЗО подчерта, че броят на регистрираните случаи на Covid-19 в САЩ се ускорява бързо през последните няколко дни.
В момента САЩ вече са третата най-засегната страна с 46 168 случая - след Китай, откъдето възникна заразата, и Италия, която се оказа първоначалното вирусно огнище в Европа. След като епидемията избухна в Китай, епицентърът ѝ се премести в Европа, където Италия, Испания и Германия са най-силно засегнати.
През последните 24 часа 85 процента от новите случаи бяха от Европа и САЩ, заяви говорителят на СЗО Маргарет Харис пред репортери. От тях 40 процента са от САЩ.
На въпрос дали Съединените щати могат да се превърнат в новия епицентър на коронавируса, г-жа Харис отговори:
"Сега наблюдаваме много голямо ускорение на случаите в САЩ, така че страната има такъв потенциал".
"Те (САЩ) имат много голямо вирусно огнище, което се увеличава по интензивност", добави Харис.
Генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус заяви, че "Covid-19 подчертава колко уязвими могат да бъдат хората с белодробни заболявания и отслабена имунна система".
Според най-новата информация, общият брой на заразените хора в света е 387 382, докато 102 404 души са били възстановени. Броят на смъртните случаи нарасна до 16 758.
Фактор
Говорител на СЗО подчерта, че броят на регистрираните случаи на Covid-19 в САЩ се ускорява бързо през последните няколко дни.
В момента САЩ вече са третата най-засегната страна с 46 168 случая - след Китай, откъдето възникна заразата, и Италия, която се оказа първоначалното вирусно огнище в Европа. След като епидемията избухна в Китай, епицентърът ѝ се премести в Европа, където Италия, Испания и Германия са най-силно засегнати.
През последните 24 часа 85 процента от новите случаи бяха от Европа и САЩ, заяви говорителят на СЗО Маргарет Харис пред репортери. От тях 40 процента са от САЩ.
На въпрос дали Съединените щати могат да се превърнат в новия епицентър на коронавируса, г-жа Харис отговори:
"Сега наблюдаваме много голямо ускорение на случаите в САЩ, така че страната има такъв потенциал".
"Те (САЩ) имат много голямо вирусно огнище, което се увеличава по интензивност", добави Харис.
Генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус заяви, че "Covid-19 подчертава колко уязвими могат да бъдат хората с белодробни заболявания и отслабена имунна система".
Според най-новата информация, общият брой на заразените хора в света е 387 382, докато 102 404 души са били възстановени. Броят на смъртните случаи нарасна до 16 758.
Още от Свят
Украйна вярва, че Тръмп подкрепя по-смели действия спрямо Русия
„Президентът вярва в мира чрез сила“, заяви високопоставен американски служител пред Киев индипендънт
Иран обяви тридневно честване в Техеран за погребението на Али Хаменей
Върховният лидер на страната загина при въздушен удар в първия ден на войната със САЩ и Израел на 28 февруари
Украйна: Срината е военна артерия на Русия, ж.п. мостът през Северо-Кримския канал
Железопътният мост беше ударен сериозно от Middle Strike във взаимодействие с Движението по съпротивата в нощта на 22 и 23 юни, сега стана ясно, че той е неизползваем