24 Юни, 2026

Тестват германско-американска ваксина срещу Covid-19

Тестват германско-американска ваксина срещу Covid-19

Германско-американска ваксина срещу Covid-19 ще бъде изпробвана върху хора в САЩ, оповестиха замесените в създаването ѝ компании, цитирани от БТА и ДПА.

След предварителни тестове в Германия, компанията BioNTech със седалище в Майнц и американската Pfizer пристъпват към клинични изпитания на ваксината BNT162, при която е използвана мРНК, в САЩ.

В рамките на американското изследване ще бъдат ваксинирани 360 здрави доброволци - първо участници на възраст между 18 и 55 години, а след това и по-възрастни хора. Следващият етап от тестовете в Германия ще включва 260 здрави доброволци на възраст между 18 и 55 години, чието здравословно състояние ще бъде следено от специалисти от германския федерален институт за воксини "Паул Ерлих".

Първите резултати се очакват през юни. Ако първоначалните тестове дадат положителни резултати, изпробването ще продължи с повече здрави доброволци, както и с хора от рисковата група
Сподели:
Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

Мерц към Москва: Украйна остава силна, а европейската подкрепа не отслабва

„Федералното правителство предлага като европейски съюзници в НАТО да поемем силен финансов ангажимент към Киев"

Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток

Рубио: Няма държава, която да подкрепя Иран за въвеждане на такси за преминаване през Ормузкия проток

Дипломатическият сканадал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Дипломатическият сканадал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави

Коментари (0)