Източници на таблоида The Sun са потвърдили, че една от големите лондонски болници се готви да получи първите дози от ваксината на Университета в Оксфорд и AstraZeneca.
Според неразкрития източник на изданието, ваксината ще е готова в седмицата след 2 ноември, което би поставило рекорд за създаване на подобен медикамент.
Редица експерти от началото на годината се произнесоха, че създаването на една ваксина е процес, който отнема не по-малко от 2 години с оглед нуждата от безапелационен контрол върху тестовия период.
Още от Свят
След споразумението с Иран Тръмп се фокусира върху Северна Корея
По неговите думи ефективността на санкциите срещу Пхенян намалява заради военното сътрудничество между Северна Корея и Русия, породено от войната в Украйна
Израел продължи с ударите в Ливан, след като Хизбула наруши примирието
Американският президент Доналд Тръмп публикува в Truth Social, че очаква прекратяването на огъня да влезе в сила "на всички фронтове", включително между Израел и подкрепяната от Иран ливанска групировка "Хизбула"
Мерц и Макрон изригнаха срещу Коща - не желаят контакти с Кремъл
Предложението за отварянето на канал за комуникация бе направено от председателя на Европейския съвет Антониу Коща, което не бе прието еднозначно от европейските партньори