19 Август, 2026

The Times: НАТО се опасява, че Русия може да "отреже" балтийските страни за 2 часа

The Times: НАТО се опасява, че Русия може да "отреже" балтийските страни за 2 часа

Анализаторите на НАТО се опасяват, че Русия е способна в рамките на два часа да отреже Балтийските държави от останалите членове на Алианса, използвайки за целта мигрантите, пише The Times.

Източници на изданието са съобщили, че Москва може да използва мигрантите като предтекст за завземането на Сувалския коридор - 90-километровата ивица между Полша и Латвия. 

Както отбелязва The Times, Сувалският коридор е единствената връзка на Литва, Латвия и Естония с останалия ЕС и съюзниците им от НАТО.

Според източниците на вестника, Русия може да използва мигрантите за устройването на размирици, а след това разполагането на военни под предлог за хуманитарна мисия.

Такава стъпка би позволила на Русия да съедини силите си в Калининград и Беларус.

Според експерти, такава операция Русия може да проведе за 2 часа.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
САЩ са наложили санкции на шефа на  Международния наказателен съд

САЩ са наложили санкции на шефа на Международния наказателен съд

Този ход е поредната ескалация в кампанията на администрацията на Тръмп срещу базирания в Хага съд, създаден през 2002 г. от международната общност за преследване на военни престъпления, геноцид и престъпления срещу човечеството

Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във войната с Украйна

Уволниха банкер на Кремъл, предрекъл поражение на Русия във войната с Украйна

„Изоставаме. Губим както технологичната, така и икономическата конкуренция в света. И, както вече казах, губим я не само от Китай и САЩ, но в някои отношения я губим и от Украйна“, заяви Андрей Клепач

WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на който разчиташе за Ормуз

WSJ: Какво стои зад заплахата на Тръмп да бомбардира Оман, на който разчиташе за Ормуз

Белият дом заявяваше седмици наред, че Иран е близо до подписване на ядрена сделка и че Оман може да съдейства за повторното отваряне на Ормузкия проток

Коментари (0)