5 Декември, 2025

Тръмп не казва ще признае ли изборна загуба

Тръмп не казва ще признае ли изборна загуба

Доналд Тръмп

Ако не спечелим, знаете, зависи, каза Доналд Тръмп

Републиканецът Доналд Тръмп е отказал да се ангажира изрично с признаването на резултата от реванша с Джо Байдън на президентските избори през ноември, според интервю, цитирано от АФП.

"Ако всичко се проведе честно, с удоволствие ще приема резултатите", заяви бившият президент, запитан за президентските избори в Уисконсин от Milwaukee Journal Sentinel. "Но ако случаят не е такъв, тогава ще трябва да се борим за доброто на страната".

Тези коментари повтарят изявленията му по време на президентските избори през 2020 г.

Доналд Тръмп така и не прие поражението си от своя опонент от Демократическата партия Джо Байдън на тези избори.

"Накратко: Доналд Тръмп представлява опасност за нашата конституция и за демокрацията", заяви говорител на предизборния екип на Байдън, реагирайки на интервюто.

В друга размяна на реплики, бурният републиканец вече беше много уклончив относно възможността за политическо насилие след изборите през ноември.

"Ако не спечелим, знаете, зависи", увери Доналд Тръмп, чиито поддръжници, убедени в победата му на президентските избори през 2020 г., бяха атакували централата на Конгреса на САЩ в невъобразим хаос.

Срещу Доналд Тръмп се води съдебно преследване за ролята му в това нападение, както и за опита да се обърнат резултатите от последните президентски избори, по-специално в щата Джорджия, припомня БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично

Уволненият Ермак запазва мрежа от ключови постове, въпреки корупционния скандал

Уволненият Ермак запазва мрежа от ключови постове, въпреки корупционния скандал

Поне 10 ключови позиции в държавната администрация е успял да запази най-близкия до скоро човек до Зеленски, което е особено тревожно за управлението в страната