28 Април, 2026

Тръмп призна, че е искал ликвидирането на Асад

Тръмп призна, че е искал ликвидирането на Асад

Преди това той публично уверяваше, че съобщенията за американски планове за отстраняването на Асад са лъжа

Президентът на САЩ Доналд Тръмп призна, че преди няколко години е поискал да бъде организирана операция за "отстраняването" на сирийския президент Башар Асад, но генералитетът бил против.

"Аз мислех, че е по-добре да го ликвидираме. Но Матис (Джеймс Матис, по това време министър на отбраната) беше против. Матис е крайно надценен генерал", заяви Тръмп в интервю за Fox News.

Планът за отстраняването на Асад е разработван през 2017 година.

През септември 2018 година Тръмп публично уверяваше, че съобщенията за американски планове за отстраняването на Асад не отговарят на действителността и са лъжа.

"Това никога не е обсъждано", заяви тогава той.

Припомняме, че министърът на отбраната Джеймс Матис напусна Пентагона през 2018 година заради разногласия с Тръмп, а президентът и до ден днешен изпитва неприязън към него и не я крие.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Google стартира строежа на най-мащабния си задграничен AI център - в Индия

Google стартира строежа на най-мащабния си задграничен AI център - в Индия

В основата му стои кампус от центрове за данни с гигаватен мащаб, създаден специално за огромните изчислителни нужди на ерата на изкуствения интелект, който ще захранва услуги като Gemini и Google Search

Тръмп отряза Техеран: мир без ядрена сделка няма да има

Тръмп отряза Техеран: мир без ядрена сделка няма да има

Американският президент не е доволен от новото иранско предложение за мир, защото изключва най-важната точка от исканията на САЩ

Тръмп има време само до петък, за да узакони войната в Иран

Тръмп има време само до петък, за да узакони войната в Иран

Ако не получи одобрението на Конгреса на САЩ за продължаване на военните действия, неговата война скоро ще излезе извън рамките на закона