12 Януари, 2026

Тръмп срещу Десантис: Кой ще е претендентът за президент на републиканците?

Тръмп срещу Десантис: Кой ще е претендентът за президент на републиканците?

Доналд Тръмп и Рон Десантис


Надпреварата в Републиканската партия за избор на кандидат за президентските избори през 2024 г. се ожесточава. Точно след 2 седмици – на 23 август в Уисконсин, ще се проведе първият дебат между претендентите. Осем консерватори имат право да участват в дискусиите, след като са изпълнили необходимите критерии, свързани с резултати от предварителни проучвания и брой донори на кампанията.

"Те трябваше да получат поне 40 000 уникални дарители, като поне 200 от тях да идват от поне 20 различни щата. Досега осем кандидати твърдят, че са постигнали тези резултати. Сред тях е и бившият президент Доналд Тръмп, губернаторът на Флорида Рон Десантис, сенаторът от Южна Каролина - Тим Скот, бившият губернатор на Южна Каролина Ники Хейли, бившият губернатор на Ню Джърси Крис Кристи, губернаторът на Северна Дакота Дъг Бъргам, биотехнологичният предприемач Вивек Рамасвами и бившият вицепрезидент Майк Пенс", каза Мег Кинард, АП.

Според проучванията, преднина пред останалите седем има бившият президент Доналд Тръмп. Анализаторите отвъд Океана обаче смятат, че той няма да се яви на дебата, а ще организира самостоятелно събитие. Милиардерът е уверен в победата си, въпреки поредното съдебно дело срещу него. Миналата седмица той беше подведен под отговорност за щурма на Капитолия, след като опита да повлияе на резултата от вота през 2020 г.

"Не се страхувайте. Ние ще спечелим повече и по-убедително от всякога. Те фалшифицираха президентските избори през 2020 г. и ние няма да им позволим да фалшифицират президентските избори през 2024 г. Няма да позволим това да се случи", заяви Доналд Тръмп, бивш президент на САЩ.

Губернаторът на Флорида Рон Десантис отдавна е смятан за основен съперник на Тръмп. Той завърши на второ място в поредица от проучвания в Щатите и събра впечатляваща сума пари. Млад, харизматичен и впечатляващ оратор, Десантис може да се окаже основният претендент при евентуално отпадане на Тръмп от надпреварата заради делата срещу него. Другите ключови претенденти са бившият вицепрезидент Майк Пенс, както и бившият представител на САЩ в ООН – Ники Хейли. Хейли е и единствената дама в кампанията.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

САЩ тайно прехвърлиха на Украйна най-новата система ПВО за унищожение на дронове

Вероятно става въпрос за тестване на напълно нова разработка в реални условия

След Мадуро идва ред на Куба: Тръмп я заплаши с петролно ембарго и Рубио на власт

След Мадуро идва ред на Куба: Тръмп я заплаши с петролно ембарго и Рубио на власт

Белият дом затяга примката около Хавана: След ареста на Мадуро, Вашингтон спира петрола за острова и чертае ново бъдеще с Марко Рубио

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

Зеленски намекна за "нови операции", които Русия ще усети

По думите му действията на Украйна включват дълбоки удари и специални мерки, насочени към отслабване на способността на окупаторите да продължат войната