Доналд Тръмп заплаши да спре американското финансиране за Световната здравна организация заради ситуацията с коронавируса.
В Туитър американският президент написа, че Организацията е "оплескала нещата" заради пристрастие спрямо Китай.
Държавният глава на Съединените щати обвини организацията, че му е препоръчала да остави границите отворени за граждани на азиатската страна, от която тръгна заболяването. В САЩ болните вече над 380 000.
Същевременно американският министър на отбраната съобщи, че изпълняващият длъжността министър на военноморските сили на САЩ Томас Модли е подал оставка, и Епстър е приел с одобрението на президента Доналд Тръмп, предаде Ройтерс.
Марк Еспър допълни, че е назначил за и.д. министър на ВМС заместник-министърът на сухопътните сили Джим Макферсън.
Модли беше остро критикуван за реакцията си на кризата, възникнала, след като на ядрения самолетоносач "Теодор Рузвелт" беше установена зараза с коронавируса.
Тогава Модли уволни командира на кораба капитан Брет Крозиър, защото разпратил имейл за спешна помощ за справяне с избухналата на самолетоносача зараза от коронавирус.
Още от Свят
Тръмп разпореди знамената да бъдат спуснати наполовина в памет на сенатор Линдзи Греъм
"В памет на забележителния живот и постижения на сенатор Линдзи Греъм, мой скъп приятел и наистина велик човек"
САЩ и още 12 държави отхвърлиха претенциите на Пекин в Южнокитайско море - напомниха за решение от Хага
Освен от САЩ декларацията е подписана от Филипините, Япония, Канада, Австралия, Нова Зеландия, Великобритания, Германия, Италия, Естония, Литва, Латвия, Румъния и Словения
Новият парламент на Сирия се събра на първо заседание - 19 месеца след падането на Асад
Президентът Шараа определи парламента като „платформа за истина и справедливост“