17 Март, 2026

Трима ранени след нападение с нож в Брюксел

Трима ранени след нападение с нож в Брюксел

Трима души бяха ранени в атака с нож в Брюксел. Нападението е станало на метростанция "Шуман", близо до европейските институции, съобщи белгийската полиция, цитирана от Франс прес. Единият от пострадалите е ранен сериозно.

Сътрудничеството на няколко полицейски служби е позволило бързото арестуване на нападателя, заяви в Twitter кметът на града Филип Клоз. Според запознат източник задържаният за атаката е бил известен на властите заради психични проблеми.

Засега мотивите на нападателя остават неизвестни. Федералната прокуратура не е била сезирана на този етап. Заради атаката бе преустановен трафикът по част от двете линии на метрото, преминаващи под станция "Шуман". На място продължава работа полицията.

Спирка "Шуман" се намира точно пред сградите на Европейската комисия, на Съвета на ЕС и на Европейския съвет. През 2016 г. на съседната спирка "Малбек" бе извършен единият от двата атентата в белгийската столица.
Сподели:

Коментари (0)

Дипломация в сянка: САЩ и Иран влязоха в тайна комуникация сред хаос и обвинения в лъжи

Дипломация в сянка: САЩ и Иран влязоха в тайна комуникация сред хаос и обвинения в лъжи

Не е ясно колко съществени са били съобщенията, разменени между Арагчи и Уитков, но това е първата известна директна комуникация между страните от началото на войната

„Неизвестен снаряд“ удари танкер край Оман

„Неизвестен снаряд“ удари танкер край Оман

„Танкер е съобщил, че е бил ударен от неизвестен снаряд, докато е бил закотвен“, съобщи UK Maritime Trade Operations в своя публикация

В сърцето на врага: Израел порази Техеран и Бейрут с „мащабна вълна от удари“ 

В сърцето на врага: Израел порази Техеран и Бейрут с „мащабна вълна от удари“ 

Военните уточняват, че атаките са насочени към стратегически обекти, свързани с военни разработки, логистика и координация на операции извън територията на Иран