22 Май, 2026

Украинската армия е разрушила щаба на ЧВК "Вагнер" в Луганска област

Украинската армия е разрушила щаба на ЧВК "Вагнер" в Луганска област

Снимка: Сергей Серненко, Телеграм

"Готвачът на Путин" Пригожин е бил в щаба, няма достоверна информация за съдбата му

Украински военни са нанесли удар по щаба на руските наемници от частната военна компания "Вагнер", намиращ се в окупирания град Пропасна, в Луганска област, съобщава nv.ua.

Щабът е унищожен с ракета HIMARS.

Според информация на журналиста Денис Казански, мястото, на което са били разположени "вагнеровци" е било неволно разкрито от руски военен кореспондент, който публикувал снимки в своя профил в една от социалните мрежи.

Руски медии съобщават, че в щаба се е намирал и Евгений Пригожин, близкия до Владимир Путин милиардер, собственик на частната военна компания.

Някои украински медии съобщават, че той е загинал, което противоречи на руската информация. До момента няма потвърждение на нито една от версиите.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Bild: Путин губи войната едновременно в три направления

Въпреки че Кремъл все още успява да компенсира загубите с нови наборници, руската армия от началото на годината е спряла да увеличава числеността си.

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Рубио разкритикува остро останалите страни от НАТО

Президентът Доналд Тръмп "не иска от тях да предоставят войски или да изпратят изтребители, но те отказват да направят каквото и да било", заяви той пред журналисти

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Кремъл: Не одобряваме натиска на САЩ върху Куба

Песков направи това изявление в коментар за решението на американските власти да повдигнат обвинения срещу бившия кубински президент Раул Кастро