Украйна е атакувала с дронове петролните рафинерии "Илск" и "Славянск" в руския Краснодарски край, като съоръженията са били обхванати от пожар. Според директора по сигурността в "Славянск", дейността в рафинерията частично е преустановена. Установяват се нанесените щети. Украинските сили са атакували и военна база в същия регион.
През следващите години Украйна ще получи боеприпаси за зенитните системи "Пейтриът" и НейСАМС, системи за противодействие на дронове, снаряди с прецизно насочване и бронирани машини на обща стойност 6 милиарда долара, заяви американският министър на отбраната Лойд Остин:
Радвам се, че мога да обявя допълнителен ангажимент по линия на Инициатива за подпомагане на сигурността на Украйна, който ще ни позволи да осигурим нови възможности за украинската армия от американската индустрия.
Белгия ще ускори изпращането на изтребители F-16 за Киев, твърди белгийска медия. Десетки изтребители за украинските сили обещаха също Нидерландия, Дания и Норвегия.
Още от Свят
Удар на Русия по хранилище за ядрено гориво в Украйна: Зеленски направи изявление
"Към момента няма превишаване на нормите на радиационния фон. Но със сигурност има превишаване на дори отдавна достигналата небесата руска наглост“, каза украинският президент
Израелски военен експерт: Писмото на Зеленски унижи Путин, дава му последна възможност
Според Тамар посланието на не е било насочено толкова към лична полемика с Путин, колкото към фиксиране на политическите резултати, които Украйна е постигнала въпреки огромната цена на войната.
NBC News: Израел е подслушвал специалния пратеник на Тръмп и заместник-шефа на Пентагона
Представител на израелското посолство във Вашингтон е заявил пред журналистите, че твърденията за шпионаж срещу САЩ са „напълно неверни“