26 Декември, 2025

Украйна потвърди, че ще преговаря с Русия

Украйна потвърди, че ще преговаря с Русия

Украйна в неделя заяви, че ще проведе преговори с Русия на границата си с Беларус след телефонен разговор между президента Владимир Зеленски и беларуския лидер Александър Лукашенко.

„Политиците се съгласиха украинската делегация да се срещне с руската без предварителни условия на границата между Украйна и Беларус, близо до река Припят“, се казва в изявление на кабинета на Зеленски.

„Александър Лукашенко пое отговорност за това, че към момента на заминаването, преговорите и връщането на украинската делегация всички самолети, хеликоптери и ракети, поставени на беларуска територия, ще останат на земята", съобщи Влодимир Зеленски.

Руският президент Владимир Путин каза, че руска делегация в момента е в беларуския град Гомел, съобщава БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Коледното обръщение  Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

Коледното обръщение Чарлз III засилва ролите на двама от кралското семейство

В речта си 77-годишният крал говори за жизнения „път на търсене“, споменавайки библейската история за влъхвите, които преодоляват физически и морални изпитания и намират вътрешна сила.

Патриарх  Даниил цитира Йоан Златоуст:  Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Патриарх Даниил цитира Йоан Златоуст: Името на Църквата не е име на разделение, а на единение и на съгласие

Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас в общо свидетелство за светлината и мира, които Христос ни донесе със Своето раждане

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

САЩ: Нигерия одобри ударите срещу джихадистките групи, свързани с ИДИЛ

Те са били одобрени от законодателството на Нигерия“, заяви представител на Пентагона, пожелал да остане анонимен, без да посочи дали нигерийската армия е участвала в операцията. |