1 Февруари, 2026

УНИЦЕФ: Oколо половин милион деца са били принудени да напуснат Украйна

УНИЦЕФ: Oколо половин милион деца са били принудени да напуснат Украйна

Международната организация по миграция днес съобщи, че досега 1,25 милиона души са напуснали Украйна



УНИЦЕФ съобщи, че около половин милион деца са били принудени да напуснат домовете си в Украйна през последната седмица заради руската инвазия и нарече бежанската вълна „безпрецедентна по мащаб и скорост“, предаде Асошиейтед прес.

„Ако насилието не спре, още много, много деца ще бъдат принудени да напуснат страната си за много кратко време“, каза говорителят на УНИЦЕФ Джеймс Елдър. „Страхуваме се, че още много деца ще бъдат убити“, заяви той.

Елдър каза още, че УНИЦЕФ изпраща голямо количество хуманитарни помощи в Украйна, за да помогне на нуждаещите се и че провежда спешно обучение за педиатри, които искат да заминат за региона.

„Те се подготвят за масови жертви и ранени сред децата“, каза той и добави, че обученията включват триажна система за лечение на деца. 

Международната организация по миграция днес съобщи, че досега 1,25 милиона души са напуснали Украйна, сред които 80 000 са от други страни. 
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп с крачка назад,  надявал се да постигне споразумение с Иран

Тръмп с крачка назад, надявал се да постигне споразумение с Иран

Върховният лидер на Иран аятолах Али Хаменей определи последните протести като „преврат“, като предупреди, че американска атака би довела до широкомащабен конфликт

Медведев иска главата на Зеленски, може да хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Медведев иска главата на Зеленски, може да хвръкне неговата: Анушка вече разля олиото

Освен това Медведев коментира и придвижване „по-близо до Русия“ на американски атомни подводници, които Тръмп му изпрати

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

„Арестът на генерала Чжан Юся, близък съюзник и приятел от детството, когото китайският лидер наричаше „по-голям брат“, премахва всички вътрешни авторитетни гласове, които биха могли да попречат на Си да предприеме каквито и да било действия срещу Тайван