Енергийната криза допринесе за факта, че Русия си осигури допълнителен инструмент за натиск на световната сцена, докато САЩ са изложени на риск да загубят своята стратегическа мощ, пише в редакционен материал на „Уолстрийт Джърнъл”.
Авторите на статията смятат, че заради миграционната криза, пандемията и инфлацията САЩ все още не са усетили напълно въздействието на енергийната криза. "В Европа цените на енергията са се увеличили пет пъти през последната година и [руският президент] Владимир Путин обръща тази ситуация в полза на Русия", отбелязва изданието. Според материала „енергията е източникът на стратегическата мощ на Америка, която тя рискува да замени за климатични мечти“.
Авторите на статията отбелязват, че създаването на енергийна система, насочена към премахване на изкопаемите горива, "е увеличила зависимостта на Европа от природния газ, чийто основен доставчик е Русия". Това според тях „създава лост за стратегически натиск на руския „Газпром“, който не бърза да ускорява производството, въпреки исканията на европейските политици“. "Трудностите, пред които са изправени приятелите на Америка в Европа, се усещат още по -силно на фона на енергийната политика на администрацията на [президента на САЩ Джо] Байдън", отбелязва вестникът, припомняйки отмяната на строителството на газопровода Keystone XL между Канада и САЩ и налагането на мораториум върху отдаването под наем на федерални земи за разработване на петролни и газови находища.
„Доставката на енергия е ключов фактор в глобалния баланс на силите, пише „Улстрийт Джърнъл”. „Русия и Китай знаят това, а увлечението на Байдън по нереалистичните климатични цели в ущърб на енергийната сигурност заплашва да подкопае икономиката на САЩ и глобалните ни интереси"./БГНЕС
Фактор
Авторите на статията смятат, че заради миграционната криза, пандемията и инфлацията САЩ все още не са усетили напълно въздействието на енергийната криза. "В Европа цените на енергията са се увеличили пет пъти през последната година и [руският президент] Владимир Путин обръща тази ситуация в полза на Русия", отбелязва изданието. Според материала „енергията е източникът на стратегическата мощ на Америка, която тя рискува да замени за климатични мечти“.
Авторите на статията отбелязват, че създаването на енергийна система, насочена към премахване на изкопаемите горива, "е увеличила зависимостта на Европа от природния газ, чийто основен доставчик е Русия". Това според тях „създава лост за стратегически натиск на руския „Газпром“, който не бърза да ускорява производството, въпреки исканията на европейските политици“. "Трудностите, пред които са изправени приятелите на Америка в Европа, се усещат още по -силно на фона на енергийната политика на администрацията на [президента на САЩ Джо] Байдън", отбелязва вестникът, припомняйки отмяната на строителството на газопровода Keystone XL между Канада и САЩ и налагането на мораториум върху отдаването под наем на федерални земи за разработване на петролни и газови находища.
„Доставката на енергия е ключов фактор в глобалния баланс на силите, пише „Улстрийт Джърнъл”. „Русия и Китай знаят това, а увлечението на Байдън по нереалистичните климатични цели в ущърб на енергийната сигурност заплашва да подкопае икономиката на САЩ и глобалните ни интереси"./БГНЕС
Още от Свят
Руски ветеран заплаши Кремъл с военен бунт, обвини командири в изтезания и убийства на войници
Видео с над 12 милиона гледания разтърси Русия. Военен ветеран обвини командири в изтезания, рекет и убийства на войници, предупреди за възможен военен бунт, а подкрепата за него сред руските военнослужещи започва да расте
Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала
САЩ удариха ирански военни обекти, Техеран върна с атаки срещу американски позиции, след като Иран атакува 4 щурмови дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток“
Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти
„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа