7 Май, 2026

"Уолстрийт джърнъл": Илон Мъск може да стане политически съветник на Доналд Тръмп

"Уолстрийт джърнъл": Илон Мъск може да стане политически съветник на Доналд Тръмп

Снимка: X

Илон Мъск може да стане политически съветник на Доналд Тръмп, ако републиканецът отново бъде избран за президент на САЩ, твърди в. "Уолстрийт джърнъл", цитиран от Ройтерс.

Според източници на медията, Тръмп обсъжда с Мъск, който притежава компаниите "Спейс Екс" и "Тесла", както и социалната платформа X, как милиардерът би могъл да има "официален принос и влияние" върху икономическата политика и охраната на границите.

Мъск също така запознал Тръмп със своята кампания да убеди влиятелни американски бизнес лидери да не подкрепят президента демократ Джо Байдън, който победи републиканеца на изборите през 2020 г. и през ноември ще се бори за втори мандат на поста, пише още "Уолстрийт джърнъл".

През март, след среща с Тръмп във Флорида, един от най-богатите хора в света даде да се разбере, че няма да дари пари за кампанията на нито един от двамата кандидати, припомня Ройтерс, цитирана от БТА.

Вместо това, според един от източниците на изданието, Мъск иска да помогне за това Байдън да бъде победен, като работи за осигуряване на подкрепата на влиятелни съюзници.

През последните години милиардерът започна да поддържа по-открито Републиканската партия.

Сподели:

Коментари (0)

Бивш шеф на разузнаването в Полша: 2027 г. може да е изключително опасна за НАТО

Бивш шеф на разузнаването в Полша: 2027 г. може да е изключително опасна за НАТО

Основателят на отбранителната компания Hybrid Global Strategy Яцек Севиера заяви по време на конференцията Defence24 Days във Варшава, че по-ранното му предупреждение за възможна конфронтация с Русия в рамките на 3 години остава в сила

Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Джефри Епстийн

Публикуваха предполагаемо предсмъртно писмо на Джефри Епстийн

Бившият полицай Тарталионе, излежаващ доживотна присъда за четворно убийство, открива финансиста в безсъзнание в общата им килия

Два чужди дрона се разбиха в Латвия, прелетели от Русия

Два чужди дрона се разбиха в Латвия, прелетели от Русия

Един от тях се е разбил в съоръжение за съхраняване на нефт, където е предизвикал незначителен пожар