19 Юли, 2026

Ураганът "Алекс" връхлетя Франция

Ураганът "Алекс" връхлетя Франция

Ураганът „Алекс“ връхлетя Франция. Южните части на страната са обхванати от проливни дъждове и силен вятър.
 
На места скоростта на вятъра достига 180 км/ч. Има сериозни наводнения, срутени  мостове и преливащи реки. В Ница и целия регион бяха затворени учебни заведения, детски градини и магазини.
 
Временно бе затворено и летището. Десетки семейства са евакуирани. Най-тежко е положението в Крайморските Алпи, а недалеч от община Сен Мартен Везюби рухна автомобилен мост.
 
Над 8000 жилища са останали без ток. Спасители проведоха над 200 операции. Френската метеорологична служба обяви най-високо „червено” равнища на опасност . „Оранжева тревога” е обявена и в централните части на страната, както и в два департамента в западната провинция Бретан. 
 
Сподели:
Изгоряха 12 000 хектара гори край Мадрид

Изгоряха 12 000 хектара гори край Мадрид

Страната е на фронтовата линия на климатичните промени и през последните години преживява все по-дълги и чести горещи вълни, с температури доста над 40°C, което създава условия за опустошителни пожари

Тръпм: Жертвите на САЩ във войната с Иран са много по-малко от тези във Виетнам и Афганистан

Тръпм: Жертвите на САЩ във войната с Иран са много по-малко от тези във Виетнам и Афганистан

В публикувано по-рано изявление на Централното командване на САЩ се казва, че двамата американски военнослужещи в Йордания са били убити, докато са отблъсквали иранска атака с балистични ракети и дронове

Руска ракета взриви подлеза към метростанция „Лукяновска“ в Киев

Руска ракета взриви подлеза към метростанция „Лукяновска“ в Киев

Пешеходният подлез е бил директно ударен и там се е образувал кратер. По това време хората са се укривали в него.

Коментари (0)