27 Юни, 2026

Ураганът "Деби" настъпва: Бедствено положение във Флорида, Джорджия и Южна Каролина

Ураганът "Деби" настъпва: Бедствено положение във Флорида, Джорджия и Южна Каролина


В Съединените щати улици се превърнаха в реки, а пътища бяха прекъснати, след като ураганът „Деби“ връхлетя Флорида, Джорджия и Южна Каролина.

Губернаторите на съответните щати обявиха бедствено положение и издадоха предупреждения за катастрофални наводнения. Жертвите досега са 6, включително деца.

Нивото на „Деби“ беше намалено до тропическа буря, но ефектът ще продължи да се усеща до края на седмицата.

Прогнозите са бурята да забави скоростта си и да се отправи на изток и север към Северна Каролина.

В Грийн Понд, Южна Каролина, във вторник бяха регистрирани повече от 14 инча валежи, докато бурята продължава да се вихри край бреговете на щата.

Междувременно в щата се образуваха и торнада. Едно от тях нанесе щети по електропроводи и повреди къщи на плажа Едисто, а друго причини щети на остров Палмс, съобщава South Carolina Daily Gazette.

Властите във Флорида предупреждават жителите да проветряват правилно помещенията с генератори, за да избегнат смъртоносно отравяне с въглероден оксид.

Хиляди полети бяха нарушени във Флорида. От вторник насам те намаляха, тъй като бурята се движи към Джорджия и Южна Каролина, където отменените полети бавно се увеличават, а властите се подготвят за удара на бурята.
Сподели:
Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала

Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала

САЩ удариха ирански военни обекти, Техеран върна с атаки срещу американски позиции, след като Иран атакува 4 щурмови дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток“

Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти

Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти

„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа

Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела

Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.

Коментари (0)