В Европейския съюз вече не може да има "сиви зони", заяви председателят на ЕК
Европейският съюз иска Западните Балкани и Украйна да влязат в блока, защото те принадлежат на европейското семейство.
Това заяви председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.
"Европа е изградена върху демократични ценности и представлява проект за мир, който е уникален в света. Именно на това се противопоставят Путин и другите автократи", каза Фон дер Лайен на Мюнхенската конференция по сигурността, предаде АФП.
Тя отбеляза, че процесът на разширяване на Европейския съюз е жизненоважен и "вече не може да има сиви зони" в Европа.
Още от Свят
САЩ нанесоха серия удари по Иран
Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток
ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“
Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.
Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир
Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл