9 Април, 2026

Утре Зеленски ще представи своя "План за победа" на Байдън

Утре Зеленски ще представи своя "План за победа" на Байдън

Джо Байдън и Володимир Зеленски, снимка: архив

Володимир Зеленски е готов да представи своя „План за победа” на американския президент Джо Байдън. Двамата ще се срещнат в четвъртък в Белия дом.

Украинският президент трябва да обяви своето виждане за изход от войната пред американски конгресмени, както и пред кандидатите за президент Харис и Тръмп. От щаба на републиканците обаче заявиха, че среща между Тръмп и Зеленски не е предвидена за тази седмица.

„Когато някои предлагат алтернативни, половинчати планове за уреждане, така наречените „набори от принципи“, това не само пренебрегва интересите и страданията на украинците, които са най-засегнати от войната, не само игнорира реалността, но и дава на Путин политическо пространство да продължи войната и да оказва натиск върху света да постави под контрол повече държави. Всякакви паралелни или алтернативни опити за търсене на мир са всъщност усилия за постигане на затишие, а не на край на войната”, коментира Володимир Зеленски.

До момента детайли от документа не се разкриват, но експерти считат, че той вероятно включва искания за допълнителна военна и финансова помощ, заедно с бъдещи гаранции за сигурността на Украйна.

Кремъл коментира, че планът на Зеленски да принуди Русия да сключи мир е „фатална грешка”.

Сподели:

Коментари (0)

Лондон настоя Ливан да бъде включен в споразумението за примирие с Иран

Лондон настоя Ливан да бъде включен в споразумението за примирие с Иран

Премиерът на Великобритания Киър Стармър е на обиколка в Персийския залив. След Саудитска Арабия вчера, днес той ще бъде в Обединените арабски емирства.

Израел: Убихме секретаря на лидера на „Хизбула“

Израел: Убихме секретаря на лидера на „Хизбула“

Той е бил „близък сътрудник и личен съветник“ на лидера на групировката Наим Касем и е играл ключова роля в управлението и сигурността на неговия офис

 Италия: Искаме да избегнем появата на втора Газа, този път в Ливан

Италия: Искаме да избегнем появата на втора Газа, този път в Ливан

Израел заяви, че атаката е най-голямото координирано нападение срещу Ливан, откакто започнаха нова военна операция в страната на 2 март, "насочена срещу повече от 100 командни центъра и военни обекта на Хизбула", предаде AlJazeera