23 Май, 2026

Уволнили 115 души от "Росгвардия", отказали да воюват в Украйна

Уволнили 115 души от "Росгвардия", отказали да воюват в Украйна

115 души от "Росгвардия" са уволнени след отказ да участват във военните действия в Украйна, съобщава kasparov.ru.

Те "самоволно отказали да изпълняват служебните си задължения и колективно са напуснали по собствена инициатива към мястото на постоянната им служба", става ясно от следствие, което се води по повод тяхното уволнение.

Не се съобщават повече факти, не става ясно и кое е "мястото, което са напуснали", известно е само, че са им съставени протоколи за груби дисциплинарни нарушения и са уволнени предсрочно.

През април тази година руски правозащитници съобщиха, че военни от "Росгвардия" са били заплашвани с военен съд и уволнения, ако откажат да заминат за Украйна.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Няма да съм на сватбата на Доналд Тръмп-младши,  управлението и любовта към САЩ не ми позволяват

Тръмп: Няма да съм на сватбата на Доналд Тръмп-младши, управлението и любовта към САЩ не ми позволяват

Решението идва в момент, когато преговорите за прекратяване на близкоизточната война изглежда достигат критична точка

Зеленски: Може да постъпи нова информация за готовността на САЩ за участие в преговорите за край на войната

Зеленски: Може да постъпи нова информация за готовността на САЩ за участие в преговорите за край на войната

"Въпросът е как точно ще си сътрудничим, за да постигнем траен и достоен мир", допълни Зеленски.

Путинистката Тълси Габард хвърли оставка като шеф на американското разузнаване

Путинистката Тълси Габард хвърли оставка като шеф на американското разузнаване

В писмо до Тръмп, публикувано в X, тя заяви, че напуска поста директор на Националното разузнаване, за да се грижи за съпруга си, след като той е бил диагностициран с рядка болест