25 Февруари, 2026

В Чехия е открит нов щам на коронавируса

В Чехия е открит нов щам на коронавируса



Въпреки че регистрира рекордна смъртност и заболеваемост от коронавирус, Унгария  стана страната в ЕС с най-голям дял ваксинирани срещу COVID-19. Страната си спечели добра репутация по отношение на ваксините, превърна се в лидер в евроблока по брой разпределени дози на глава от населението, но като че ли не е в състояние да облекчи третата вълна  и това доведе до рекордни нови случаи, както и до висока смъртност. 

"За съжаление британският вариант на вуриса се разпространява много бързо и ретата вълна продължава да набира скорост. Очкава се страната да достигне пика на заразени следащата седмица". Това заяви в ефира на "Събуди се", живеещата в Будапеща Ваня Которова. 

На този фон в Чехия беше открит нов щам на коронавируса. Той беше идентифициран в югоизточната част на страната. Според лекарите тази мутация не е по-опасна от останалите, но въпреки това епидемичната обстановка остава една от най-трудните в Европейския съюз. 

"Ситуацията в Чехия е сериозна. Имаме около 6 хиляди заразени болни на ден", заяви Мария Степанкова. По думите й и в страната има липса на ваксини и към момента няма възможност за избор на медикамент. 
Сподели:

Коментари (0)

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Моди: Индия стои твърдо зад Израел

Германия купува дронове камикадзе за своята армия

Германия купува дронове камикадзе за своята армия

Първата германска военна структура, която ще бъде оборудвана с новите системи, ще бъде групата на Бундесвера в Литва

Липсват важни разпити на ФБР по казуса „Епстийн“ - включително с обвинения срещу Тръмп

Липсват важни разпити на ФБР по казуса „Епстийн“ - включително с обвинения срещу Тръмп

В доказателствените регистри фигурират около 325 протокола от такива разпити - над от 90 от тях обаче липсват сред публикуваните от Министерството на правосъдието файлове