МВР на Беларус призна, че през са използвани бойни куршуми срещу протестиращи
В Минск специалните части на полицията откриха огън по хора, които с викове от своите балкони подкрепят протестиращите, съобщава изданието Sputnik Belarus.
Днес Министерството на вътрешните работи беше принудено да признае, че полицията и ОМОН са използвали бойни куршуми срещу протестиращи, под предтекст, че те застрашили живота им.
Масовите протести в Беларус започнаха на 9 август, след президентските избори, спечелени от действащия беларуски лидер Александър Лукашенко.
Вътрешното министерство в Минск твърди, че от началото на безредиците е загинал един човек.
Американският държавен секретар Майк Помпейо, който е на посещение в Прага, изрази подкрепата си за демонстрантите, като заяви, че беларуският народ има право на "свободите, за които настоява".
Още от Свят
Москва: Обсъждаме с Турция възможността тя да продаде руските ракетни системи
Имахме контакти с турската страна по този въпрос и ще продължим да поддържаме контакти с нея по тази тема, каза прессекретарят на Кремъл Дмитрий Песков
Зеленски: Китай каза ултимативно на Путин да не удря Украйна с ядрени оръжия
„Мисля, че сте чували такива гласове в руските медии: „Ами ако отговорим на украинските удари с ядрени оръжия?“
КНДР използва уроците от войната на Русия срещу Украйна, за да се подготви за нов конфликт
„Руско-украинският конфликт научи Северна Корея да цени попълването на арсенала си с множество малки бойни дронове, както и с евтини еднократни ударни безпилотни системи като „Шахед-136“, заяви Ван Дипен