13 Януари, 2026

В Полша е извършен опит за убийство на чеченски опозиционер

В Полша е извършен опит за убийство на чеченски опозиционер

Тумсо Абдурахманов

Чеченският опозиционер и блогър Тумсо Абдурахманов е приет в болница след като бил нападнат с чук от неизвестен мъж, който проникнал в жилището му.

Абдурахманов живее в Полша, където е поискал политическо убежище, след като председателят на чеченския парламент Магомед Даудов, един от най-близките на Рамзан Кадиров, обяви на опозиционера "кръвна мъст", съобщава https://www.newsru.com/.

Убиецът проникнал в жилището докато Абдурахманов спял, започнал бой, нападнатият успял да обезоръжи престъпника и да извика полиция.

Нападателят съобщил, че е изпратен от "Абдурахман от Грозни" и казал още: "Майка ми е при тях".

Това е второто нападение над опозиционни блогъри критикуващи режима на Рамзан Кадиров и трети опит за убийство в рамките на половин година.

Тумсо Абдурахманов е бил директор на чеченската компания "Електроразпределение" и беше принуден да избяга от родината си след като братовчед на Кадиров "не харесал брадата му", както и заради обвинение, че "не обича лично Рамзан Кадиров". 

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Мелник: Русия умишлено е чакала големите студове в Украйна, за да удари енергийния сектор

Мелник: Русия умишлено е чакала големите студове в Украйна, за да удари енергийния сектор

Руската федерация умишлено атакува енергийната инфраструктура на Украйна насред зимните студове, оставяйки милиони хора без отопление, добави дипломатът

Украинският посланик пред ООН: Русия е в стратегическо поражение, следва колапс

Украинският посланик пред ООН: Русия е в стратегическо поражение, следва колапс

Украинските специалисти, които са изследвали фрагментите от ракетата „Орешник“, каза Андрий Мелник, са открили жироскоп „от същия тип, с който Юрий Гагарин е летял в космоса преди повече от 60 години“

Politico: Войната, която трябваше да възроди империята, изтощи Русия, приключва цяла ера

Politico: Войната, която трябваше да възроди империята, изтощи Русия, приключва цяла ера

Проектът на Путин е пред провал - съюзите му се разпадат, а войната в Украйна продължава вече над 1418 дни, казват анализатори.