26 Декември, 2025

В Русия помилват убийци и канибали, за да се бият на фронта в Украйна

В Русия помилват убийци и канибали, за да се бият на фронта в Украйна

Канибалът Денис Горин, убил най-малко 4 души, на фронта, снимка: ФБ

Един е изнасилвач на жени, друг е истински канибал, убил най-малко четирима души: в Русия пускат от затвора осъдени за тежки престъпления, за да се бият в Украйна. Дотук Путин е помилвал така най-малко 17 затворници.

Жителят на Владивосток Георгий Повилайко, осъден на 24 години затвор за убийство и изнасилване и помилван от руския президент Владимир Путин, за да участва във войната срещу Украйна, се завърна в родния си град след само три месеца на фронт, пише онлайн изданието VL.ru.

Престъплението е извършено през август 2021 година. Тогава Повилайко хладнокръвно убива майка на две деца, която преди това пребива жестоко и изнасилва брутално. Онлайн изданието цитира думите на съпруга на жертвата:

„Тя не просто е убита – нападната е с нож, изнасилена е, бита е жестоко, след това пак е изнасилена и пак е бита, била е цялата в синини и кръв. Крещяла е за помощ, но никой не се е отзовал. Това е някакъв ужас."

Повилайко е осъден през април 2022 година – получава 24 години затвор. През октомври 2023 г. престъпникът подписал договор с руското министерство на отбраната и заминал да се бие в Украйна. Три месеца по-късно той се върнал у дома, е научило изданието от негови съседи.

Десетки помилвани престъпници, за да се бият в Украйна

През ноември 2023 г. онлайн изданието „Агентство" публикува разследване, според което руският президент Владимир Путин е помилвал най-малко 17 души, осъдени за убийства и съгласили се да участват във войната срещу Украйна.

Един от помилваните участници във войната в Украйна е Денис Горин от Сахалинска област - канибал, убил най-малко четирима души. Той е осъден на  22 години в наказателна колония със специален режим, но след като излежава половината от присъдата си е освободен и заминава да се бие в Украйна.

Сподели:

Коментари (0)

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Спецчастите 'Алфа' поразиха стратегически обекти на 1500 км от границата, като спряха преработката на милиарди кубични метри газ и прекъснаха енергийната връзка с Казахстан

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

На връх Коледа украинският президент изрази известен оптимизъм, изтъквайки, че обсъдените детайли с американските преговарящи могат да бъдат полезни

Подарък за Путин и Си: Тръмп решен да влее бюджета на Пентагона в абсурден проект

Подарък за Путин и Си: Тръмп решен да влее бюджета на Пентагона в абсурден проект

Украинският военно-аналитичен портал Defense Express отбелязва, че Съединените щати ще възобновят строителството на кораби от клас, които отдавна са изведени от експлоатация по целия свят