Турската преса публикува данни за операция, започнала в Истанбул и Анталия още през октомври миналата година, съобщава kavkazcenter.com.
От публикациите става ясно, че турското разузнаване MIT е неутрализирало група агенти на руските спецслужби, състояща се от 6 души, двама от които са турски граждани.
Групата е ръководена от Хамзат Докуев, руски гражданин, служил в руските окупационни силови структури в Чечня. Докуев е посещавал Турция от 2011 година с фалшива самоличност и през 2015 година е депортиран заради шпионска дейност. През март миналата година той отново влиза в Турция под името "Хамзат Докуев" с още двама руски граждани, които са служили в спецслужбите.
Установено е, че той е влизал и излизал от Турция 74 пъти с три различни самоличности.
Следствието е установило, че те са имали задача да ликвидират двама високопоставени бивши руски държавни служители, които са избягали от Русия.
Макар, че не се споменават имена, някои медии припомнят, че от няколко месеца в Турция се намира Анатолий Чубайс, който напусна поста си в знак на несъгласие с войната в Украйна
Медиите отбелязват, че в последните години са разрушени няколко агент урни мрежи на руските спецслужби в Турция.
Припомняме, че през октомври 2021 година Управлението за борба с тероризма и MIT задържаха 6 човека, четирима от които бяха руски граждани, а останалите от Украйна и Узбекистан.
По-късно стана ясно, че те са планирали убийството на чеченци, противници на Рамзан Кадиров и на путинския режим.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)