Правителството на Сърбия въведе комендантски час от 20:00 ч. вечерта до 5:00 ч. сутринта заради разпространението на коронавируса, предаде радио "Свободна Европа".
Президентът на страната Александър Вучич заяви, че през този период на денонощието на улиците може да има само полицаи, военни и служители, извършващи доставки. Въоръжените сили ще контролират границите, болниците и бежанските центрове, в които са настанени около 7000 души.
На хората над 65 г. е забранено да излизат от домовете си. Студентите трябва да напуснат общежитията в рамките на днешния ден. В Сърбия са регистрирани 72 случая на заразяване с COVID-19.
Фактор
Президентът на страната Александър Вучич заяви, че през този период на денонощието на улиците може да има само полицаи, военни и служители, извършващи доставки. Въоръжените сили ще контролират границите, болниците и бежанските центрове, в които са настанени около 7000 души.
На хората над 65 г. е забранено да излизат от домовете си. Студентите трябва да напуснат общежитията в рамките на днешния ден. В Сърбия са регистрирани 72 случая на заразяване с COVID-19.
Още от Свят
Край на примирието: САЩ и Иран влязоха в открита военна спирала
САЩ удариха ирански военни обекти, Техеран върна с атаки срещу американски позиции, след като Иран атакува 4 щурмови дрона кораби, минаващи през Ормузкия проток“
Сърдит Тръмп лъсна на новите американски паспорти
„Новият паспорт на САЩ, на който пише: ‚Добре дошли, но се дръжте прилично!‘“, заяви Тръмп в публикация в платформата си Truth Social, в която е показан макетът на документа
Вторичен трус с магнитуд 4,7 отново разтърси Венецуела
Според най-новата прогноза на USGS има 8% (1 на 12) вероятност през следващата седмица да се случи вторичен трус с магнитуд над 6,0.