20 Юни, 2026

Въздушна тревога беше обявена в цяла Украйна

Въздушна тревога беше обявена в цяла Украйна

Украинските сили възпират руската армия по източния фронт

Въздушна тревога беше обявена по цялата територия на Украйна, съобщиха въоръжените ѝ сили. Издадени са предупреждения за опасност от руски ракетни удари и нападения с дронове, предаде Ройтерс.

В различни канали в социалната мрежа Телеграм се съобщава за взривове в няколко области, от Лвовска на запад, което е доста далеч от фронтовата линия, до Херсонска на юг.

Украинските сили възпират руската армия по източния фронт и не са ѝ позволили да напредне "с нито един метър“, заяви украинската заместник-министърка на отбраната Ханна Маляр, цитирана от Ройтерс.

"Нашите отбранителни сили продължават ефективно да възпират руското настъпление по направленията Лиман, Бахмут, Авдеевка и Мариинск“, написа Маляр в Телеграм. 

Маляр допълни, че украинските части по южния фронт, които миналата седмица са си възвърнали контрола върху някои села, “постепенно напредват“. "Имаме частичен напредък. Отблъскваме врага и изравняваме фронтовата линия", посочи тя, цитирана от БТА. 

По-рано ръководителят на назначените от Москва окупационни власти в Херсонска област Владимир Салдо съобщи, че силите на Киев са "бомбардирали цивилна инфраструктура: мостове на административната граница между Херсонска област и Крим, близо до Чонгар". Той публикува снимки, на които се вижда кратер в пътната настилка на моста, припомня Франс прес.

Сподели:
 Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Той също така е „повторил многократно необходимостта от разоръжаване“ на „Хизбула“ и е потвърдил „подкрепата“ на САЩ „за усилията на правителството на Ливан да създаде напълно суверенна ливанска държава

Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим

Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим

Пожарът в газохранилището „Глебовское“ се вижда от спътници. По информация на украинските военни обектът е бил поразен от дронове от клас middle strike, произведени от компанията Fire Point

Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна

Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна

По думите му е получен и положителен сигнал както от страните от Г-7, така и от Тръмп по въпроса за укрепването на украинската противовъздушна отбрана

Коментари (0)