Още два кораба са напуснали черноморските пристанища на Украйна, съобщи турското министерство на отбраната, с което общият брой на корабите, напуснали страната съгласно сделка с посредничеството на ООН, вече е 16.
Единият от корабите е потеглил от украинското пристанище Черноморск с 12 000 тона царевица за южната турска провинция Искендерун.
Другият кораб пътува към турския град Текирдаг, превозвайки 3000 тона слънчогледово семе.
В изявлението се добавя, че друг кораб ще отпътува днес от Турция за Украйна, за да закупи зърно.
Още от Свят
По поръчка на руските разузнавателни служби! В Полша арестуваха мъж, опитал се да убие представител на украинска оръжейна компания
"Разследването разкри, че Серхий П. е заложил самоделно взривно устройство под автомобила, използван от потенциалната жертва", съобщи Агенцията за вътрешна сигурност на Полша.
Бригаден генерал разказа за рейда на украински хеликоптери срещу Белгород
„Възможно е след края на войната да разкрием повече за нашите операции и да разкажем повече за нашите герои, които са изпълнявали още по-дръзки задачи на много по-големи разстояния“, каза той
„Аксиос“: Американските военни тихомълком са установили коридор за корабоплаване през Ормузкия проток
Официални лица заявиха, че около 10 милиона барела петрол на ден - приблизително половината от обема преди войната - се транспортират през протока и се инжектират на световния енергиен пазар